PERDELİK KUMAŞ SEÇİMİ

Tül perdeyi fon veya kumaş perdeyle kullanacaksanız düz, desensiz bir seçim yapmalısınız. Esas olan önce fon perde kumaşı seçmektir. Ancak kumaşın desenine göre organze, ipek ya da klasik desenli tüller seçilmesi doğru olur.

Kumaş perdelerde genellikle kullanılan tafta, ipek, ipek şönil, viskon, polyester, keten, jakarlı, saten gibi seçenekler, katlamalı, balon veya tirajlı mekanizma modelleri ile, klasik veya modern perde sınıfları için iyi malzemelerdir.

Evinizde sigara içiliyorsa, perdelik kumaşlarınızın kolay yıkanır, leke tutmayan ve ütü istemeyen malzemelerden seçin, gönül rahatlığı ile yıkanabilir.

Güneşliği, rengini solmasını istemediğiniz kalın perdenizi güneş ışınlarından korumak için de kullanabilirsiniz. Güneşliğin bazı perdeleri, özellikle desenli olanları daha güzel gösterdiğini unutmayın.

 

TÜL PERDE SEÇİMİ

Tül perde hem dekorasyon amacıyla hem de evin gündüz saatlerinde dışarıdan içerinin görünmemesi amacıyla kullanılmaktadır.
Bayanların tül perde modelleri arasından seçim yaparken en çok dikkat etmeleri gereken konu, perdenin kolay temizlenebilir ve ütü gerektirmeyen tül perdelerden olmalıdır.
Tül perde modelleri arasında seçim yaparken türünü de göz önünde bulundurmalısınız.
Krinkıl tül, örme tül, dantel tüller , ütü istemeyen tül çeşitlerinden bazılarıdır.
Vual tül, tergal tül, jakar kesme tül, çeşitleri azda olsa ütü gerektiren tül çeşitleridir.
Organze tül perde ise daha ince iplikten dokundukları için ütü gerektirir ve ütü yapılırken, buhar ayarı çok iyi kontrol edilmeli ve ılık olarak ütülenmelidir.
Keten tül, gibi doğal ipliklerden dokunmuş tül çeşitleri ise yıkanması ve ütülenmesi oldukça zordur.
Fakat günümüzde artık farklı tekniklerle ütü gerektirmeyen keten görünümlü tül çeşitleri var.

PERDE TEMİZLİĞİ

Perdelerinizin uzun ömürlü ve sağlıklı kalabilmesi için gerekli bilgileri buradan edinebilirisiniz. Unutmayınız ki bu bilgiler uzun seneler boyunca elde ettiğimiz tecrübeler ve teknik deneyimlerimizden yola çıkılarak derlenmiştir. Bu bilgilerin bir kısmı evrensel dökümanlardan derlenmiş olup eğer sizin perdeniz ile ilgili bilgiye buradan ulaşamaz iseniz lütfen bizi aramaktan ya da mail atarak bilgi istemekten çekinmeyiniz, sizlere en kısa zamanda bilgi vermekten mutluluk duyacağız..
Perdeler evlerin en önemli aksesuarlardan biridir. Bu nedenle tül ve perdelerin her zaman temiz görünmesi gerekir. İşte sizlere tül ve perdeleri yıkamanın en etkili yolu…

Şekil ve renkleriyle evin tüm havasını değiştiren perdelerin bakımı da oldukça önemli. Genellikle açık renk olan tül perdelerin temizliği ve bakımını sizler için derledik.

Tül perdelerin yılda 4 defa yıkanması tavsiye edilir. Ancak yıl içerisinde evde soba varsa, sigara içilmişse veya perdeler kalorifere yakınsa bu sayı yılda 5 ya da 6’ya çıkabilir.

FON PERDE SEÇİMLERİ

Küçük odalarda açık renk fon perdeler kullanın
– Koltuk kumaşlarınız desenliyse, çiçekli ya da karışık renklerden oluşan fon perdelerden uzak durun
– Duvar renginiz ile zıt tonda bir fon perde seçmeye özen gösterin
– Aksesuarlarınız metal ise, fon perde üzerinde de metal aksesuar bulundurmaya özen gösterin
– Tül ile birlikte kullanılan fon perdelerin, odayı tamamen karartmayacak şekilde düzenlenmesini sağlayın

Perde Temizliği

In a tincidunt ligula, quis blandit diam. Pellentesque fermentum erat a dolor porttitor tempor. Aenean eu porta lorem.  Vestibulum felis tellus, elementum sed risus a, imperdiet rhoncus dolor. Donec at neque est. Pellentesque ullamcorper dignissim ullamcorper. Aliquam a sapien tincidunt, semper libero quis, dapibus lorem. Duis porta ante ac volutpat.

Videoyu oynat

Perde Çeşitlerimiz

Duvar Kağıdı Çeşitlerimiz